travel-sim akkord
adriatic travel
GISMETEO: Погода по г.Киев


Повернутися до  Туристам

Україна

Україна — держава у Східній Європі, у південно-західній частині Східноєвропейської рівнини. На заході вона межує з Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Румунією і Молдовою, на півночі — з Білоруссю, на північному сході та сході — з Росією, а на півдні омивається Чорним та Азовським морями. Столицею України є місто Київ.

Поблизу с.Ділове Рахівського району Закарпатської області міститься географічний центр Європи. Україна має спільні кордони : на півночі - з Білорусією (891км), на північному сході та сході - з Російською Федерацією (1789 км), на північному заході - з Польщею (428 км), на заході - з Словаччиною (90 км), на південному заході - з Угорщиною (103 км), Румунією (286 км), Молдовою (939 км). Загальна довжина кордонів - 4558 км. На півдні Україна омивається Чорним і Азовським морями. На морські кордони, в тому числі з Болгарією, Туреччиною та Грузією, припадає 1050 км.

Майже вся територія України рівнинна, висота підйомів не перевищує 350м. Гірські масиви є на заході (Карпатські гори) і на півдні (Кримські гори). Українські Карпати - північна частина Східних Карпат. Довжина 280 км. Найбільша висота - г. Говерла - 2061м. Кримські гори - розташовані на півдні Кримського півострова. Довжина - 150 км, ширина - до 50км. Складаються з трьох майже паралельних гряд, що тягнуться вздовж узбережжя Чорного моря: Головна гряда - висота до 1545м (г. Роман-Кош); Внутрішня гряда - висота до 750м; Зовнішня гряда - висота до 350м.)

Більша частина ґрунтів України - це дуже родючі чорноземи (перш за все, в центральних і південних районах), які становлять чверть загальної площі чорноземів усього світу.

Найбільші річки України - Дніпро в центральній Україні (2200 км; це третя за розміром після Волги та Дунаю річка в Європі), Південний Буг і Дністер на заході, Сіверський Дінець - на сході і Дунай на півдні.