travel-sim akkord
adriatic travel
GISMETEO: Погода по г.Киев


Повернутися до  Туристам

Чорногорія

ГЕОГРАФІЯ

Чорногорія знаходиться на півдні Європи. Територію країни можна умовно поділити на три регіони: гірські системи північного сходу Чорногорії, узбережжя Адріатичного моря, а також відносно рівна котловина Скадарського озера і долин навколо нього. Довжина морського узбережжя складає 293,5 км. Чорногорія має у своєму складі 14 морських островів. На північному заході знаходиться велика затока – Бока Которська. Основні морські курорти розташовані на Будванській рів’єрі.

КЛІМАТ

Типовий середземноморський - гаряче та сухе літо (повітря +28 +32 ?С, вода в морі +22 +26 ?С) і м’яка зима +8 +10 ?С. Купальний сезон починається в травні і продовжується до жовтня. Чорногорія по кількості сонячних днів поступається лише Кіпру (у Європі).

ПЛЯЖІ

Протяжність Будванської рів’єри близько 25 км, найбільш відвідуваними пляжами є:

  • пляж в м. Бечічі ( протяжність пляжу 1950 м, дрібна галька),
  • Слов’янський пляж ( протяжність – 1600м, галька),
  • Могрен ( знаходиться на відстані 150 м від готелю “Авала” в Будві, пісок)
  • Пляж в м. Петровац ( протяжність 600м, пісок),
  • Пляж в м. Мілочер (протяжність – 280 м, пісок і дрібна галька, оточений сосновим лісом).
  • Пляж Королеви (протяжність 120 м, пісок). Знаходиться біля пляжу Мілочер.
  • Пляж Св. Стефан ( протяжність – 700 м, дрібний пісок і галька). Це два пляжі, які розташовані з обох боків містечка-готеля Св. Стефан.

"Голубий прапор" можна побачити на 19 чорногорських пляжах. Зокрема, на узбережжі довкола Герцег Нового цієї високої честі удостоєні пляжі Rivijera, Porto і Cuba Libre-Zanjic, Stevuzo в селищі Добреч і пляж готелю Sun Resorts. В Тіваті знаком "Голубий прапор" відзначені Kalardovo і пляж готелю Plavi Horizont. На будванському узбережжі прапор буде розвіватися на пляжах готелів Bellevue, The Queen of Montenegro і Maestral, а також на пляжі Sv. Toma. В Барі "Голубим прапором" відзначений пляж Paradizo в селищі Утеха. В Ульцині відзначені місця відпочинку Miami, Trony Grill, Tropicana, Safari, Copacabana, Evropa Beach і MCM Beach.

ЧАС

Час відстає від київського на 1 годину. Напруга в мережі, роз’єми вилок і розеток, як у нас – 220 вольт, 50 герц, двох контактні.

МОВА

Державна мова – чорногорська, яка належить до слов’янських мов, а тому дуже подібна на російську і українську мови (тільки менше голосних звуків). З іноземних мов найбільш розповсюдженими є німецька та англійська мови.

В`ЇЗД І ВИЇЗД, ВВІЗ І ВИВІЗ.

Чорногорія – безвізова країна для громадян України. Проте, для в’їзду в Чорногорію наземними видами транспорту необхідна транзитні румунська (або угорська)віза, яка виробляється в посольствах, та чорногорський ваучер. Особливих обмежень по ввозу і вивозу нема.

КУХНЯ

Типова слов’янська кухня з елементами середземноморської – різноманітні м’ясні страви, дари моря, фрукти, овочі. Не забудьте спробувати місцеві вина “Вранац” і “Крстач”, а також виноградну горілку - лозу.

ПОКУПКИ І СУВЕНІРИ

В першу чергу, вироби місцевих промислів: біжутерія, галантерея, мед, оливкове масло, вино. Як правило, магазини працюють щоденно з 8-9 ранку до пізнього вечора. На місцевому ринку покупки можна здійснити в першій половині дня.

ТРАНСПОРТ І ЗВ`ЯЗОК

Доволі хороші (для гірської країни) дороги, рух - правосторонній. Між усіма містами є автобусне сполучення. Є залізниця. Національна авіакомпанія Montenegro Airlines тільки почала розвиватись, літаки літають до Європи і сусідніх Балканських країн. Регулярні рейси сюди також здійснюють російський “Аерофлот” і сербська авіакомпанія JAT. Найбільш стійкий мобільний зв’язок забезпечує українська компанія UMC. Оператори мобільного зв?язку в Чорногорії – компанія ProMonte та Monet. Карточка до мобільного телефону коштує від 5 Євро.