travel-sim akkord
adriatic travel
GISMETEO: Погода по г.Киев


Повернутися до  Туристам

Хорватія

Країна тисячі островів, мальовничо розкиданих просторами Адріатики, напрочуд теплого моря із чистою водою, багатої архітектури та захоплюючої історії - це Хорватія. Не дивлячись на затяжні війни з гунами і татарами, франками та венеціанцями, турками і сербами цей край все-таки зберіг красу, автентичність і культуру свого народу. Перші згадки про хорватів у цих краях датуються VII ст. У VIIІ ст. хорвати прийняли християнство і в скорому часі почали будувати храми, які і до сьогодні вважаються значним вкладом у європейську архітектурну спадщину. Імператори стародавнього Риму будували на цьому узбережжі не лише вілли, але й цілі містечка для відпочинку та розваг. Тож не дивно, що завдяки своїй культурно-історичній спадщині Хорватія надзвичайно цікаваекскурсійними об’єктами. Яке б місце Ви не вибрали для відпочинку в Хорватії, всюди можна відчути дух середньовічних міст, що увібрали в себе історію цієї дивовижної країни.

Жодна середземноморська країна немає такої кількості островів, лише 66 із них заселені. Саме до таких належить острів Шолта, розташований у Середній Далмації, неподалік від Дубровніка і ще ближче від славнозвісного курорту Спліт. Це заповітний клаптик суходолу, витягнутий із заходу на схід у формі місяця. Років із двадцять тому тутешній ландшафт перетворили на справжній едем для охочих спокійно відпочити подалі від гамору цивілізації, але серед її благ. Також популярними є морські прогулянки на третій за розмірами острів Хорватії – Брач із його славетним пляжем "Золотий ріг", уздовж славнозвісної Макарської Рив`єри, до найдовшого і найсонячнішого на Адріатиці островаХвар, до чарівних водоспадів на річці Крка, на Плитвицькі озера з їхніми незліченними каскадами водойм.

На континенті також є на що подивитись. Відвідайте Дубровник – він включений ЮНЕСКО до трійки найкрасивіших у Європі міст епохи відродження, або перлину Далмації – місто Спліт, історія якого налічує 17 століть. Античні храми й середньовічні вулички, скульптури і вітражі, білосніжні яхти і морські ресторанчики. Загреб – столиця Хорватії, входить в перелік найстаріших середньовічних міст, про що свідчать письмові згадки датовані 1094 роком, коли на цій території засновувалась єпархія. Стару частину міста складають Градець, зараз це місцезнаходження хорватської Думи, а також Капітул - архієпископський центр. Загреб чудове місце для прогулянки, тут можна насолодитись величними спорудами, площами, прекрасними садами, фонтанами та парками, які і роблять Загреб одним із "найзеленіших" міст Європи. Столиця Хорватії притягує своїх гостей живою вуличною атмосферою, численними кафе і ресторанчиками та торговими вуличками.

Хорватія – одна з найбільш екологічно чистих країн Європи. Ця країна - справжній рекордсмен за кількістю національних парків, яких тут аж сім. Більше 7,5 % території Хорватії – заповідники. Більшість прибережних зон оточені прекрасними сосновими парками, що забезпечує ідеальну чистоту повітря. Лікарі стверджують, що два тижні, проведені на узбережжі Хорватії, дарують заряд здоров’я на два роки.

Що до національної кухні, то в Хорватії поряд з розкішними ресторанами, в яких обслуговують на найвищому рівні, у Вас буде можливість скуштувати місцевих страв та вина в традиційних "коробах", де стіл – це зазвичай грубо обтесана дошка, або навіть у винних погребах, де стіл може замінити звичайнісінька бочка. У хорватських стравах відчувається вплив італійської, угорської, австрійської, а також східної кухні, і все це у чудово поєднано із місцевими кулінарними традиціями. Найпопулярнішими національними стравами вважається далмацький пршут, гострі ковбаски, смажені на грилі, та індичка в тісті. Страви переважно готують на оливковій олії, з додаванням середземноморських приправ, морепродукти подають вареними або смаженими на відкритому вогні. Винна традиція хорватів прославилась якісними винами, які завоювали своє місце на столах багатьох Європейських країн.