travel-sim akkord
adriatic travel
GISMETEO: Погода по г.Киев


Повернутися до  Туристам

Грузія

Грузія розташована на межі Європи і Азії, між Чорним і Каспійським морями. За площею приблизно рівна Швейцарії, займає 69, 700 кв.км. Межує з Туреччиною, Росією, Вірменією та Азербайджаном. Грузія має надзвичайно різноманітний ландшафт і займає більшу частину території між Великим і Малим Кавказькими Хребтами. Сурамський ланцюг розділяє Грузію на дві кліматичні зони: субтропічну західну і прохолоднішу – східну. Грузія – багатонаціональна країна. Основне населення (близько 70 %) грузини. Завдяки високим горам і певній ізольованості Грузії вдалося зберегти традиційну культуру. Грузинська історія нараховує 3000 років. Грузинська мова – одна з найдавніших мов світу, що має власний алфавіт. Перші пам’ятки грузинської писемності були знайдені в V ст. Незважаючи на бурхливу історію, Грузія в ХІІ ст. змогла об’єднатись в єдине могутнє царство. Давид Агмашенебелі (1089 – 1125) був найвидатнішим царем Грузії і ввів країну в період золотого віку, який досяг свого зеніту під час правління цариці Тамари (1184-1213), коли грузини насолоджувались культурним ренесансом.

КЛІМАТ:

Кращим сезоном для відпочинку вважається період з кінця квітня до кінця жовтня. Середня температура вдень складає близько +20°C - +25°C у травні, вересні і жовтні, а влітку – від +28°c до +33°C

  • ДЕРЖАВНА МОВА: Грузинська, має власний алфавіт, існує понад 2000 років.
  • НАСЕЛЕННЯ: 4.6 млн. осіб.
  • СТОЛИЦЯ: м. Тбілісі, 1,3 млн. осіб.
  • ГРОШОВА ОДИНИЦЯ: ларі.

КУЛЬТУРА:

Грузини заслужено пишаються своїм традиційним поліфонічним співом. Це унікальний, вишуканий, дисонуючий стиль, який переносить слухачів до гірської передісторії. Грузинський танець, як і грузинський спів складають основний культурний експорт країни.

НАЦІОНАЛЬНІ ПАРКИ:

Заснована 31 територія різної категорії захищеності. Серед заповідників – п’ять Національних парків: Боржомі-Харагаульський – в центрі Грузії; Колхетський – на заході; Тушетський Національний парк – біля дагестанського кордону; малодосліджені Лагодехський та Вашлованський Національні парки – на південному сході.