travel-sim akkord
adriatic travel
GISMETEO: Погода по г.Киев


Повернутися до  Туристам

Франція

Франція, Французька Республіка. Держава в Західній Європі. На заході і півночі омивається водами Атлантичного океану і протоки Ла-Манш, на півдні – Середземним морем. Найбільша країна Західної Європи. На півночі межує з Бельгією і Люксембургом, на сході – з Німеччиною, Швейцарією, Італією, на півдні – з Монако, Андоррою, Іспанією. Франція – країна розвиненої туристичної індустрії. Її відвідують близько 60 млн. осіб в рік.

З дорогими курортами і шикарними готелями на Лазурному березі (Ніцца, Канн, Сен-Тропез) часто сусідять скромніші туристські зони. Крім Середземномор’я туризм широко розвинений на південному заході атлантичного побережжя, на березі Північного моря, в Провансі. Круглий рік привертають туристів Французькі Альпи.

Клімат. Франція знаходиться в помірних широтах і є єдиною європейською країною, яка має чотири кліматичні зони: атлантична (на заході), континентальна (в центрі і на сході), альпійська і середземноморська (на півдні). Клімат Франції в основному помірний, хоча на середземноморському узбережжі він субтропічний, а на сході в горах і на нагір`ї - континентальний. Середня температура січня в Парижі - від 1° до 6° С, середня температура липня - від 15° до 25° С. В Марселі на середземноморському узбережжі - від 2° до 10° С в січні та від 17° до 29° С в липні.

Чайові. Як і в більшості країн світу, чайові у ресторанах і кафе становлять 10% від вартості замовлення. На рахунку внизу вказано, чи включені ці 10% в ціну закладу ("service inclus"). Чайові можуть бути і меншими. Все залежить від якості обслуговування.

Митниця. Дозволено безмитно ввозити: сигарет - 200 штук, міцних спиртних напоїв - 1 літр, міцного вина - 2 літри, сухого вина - 2 літри, парфумів - 50 грам, кави - 500 грам, чаю - 40 грам, продуктів харчування (риби - 2 кілограми, ікри - 250 грам, продуктів тваринного походження - 1 кілограм), нових речей і продуктів для особистого вжитку - на суму не більше 300 франків і 150 франків для дітей у віці до 15 років. Обов`язкове маркування термінів придатності продуктів харчування.

Заборонено ввозити: золото в злитках, у вигляді пластин або монет - без дозволу банку країни. При вивезенні обов`язковому митному контролю підлягають: зброя, предмети старовини і мистецтва, вироби із золота і дорогоцінних металів.