travel-sim akkord
adriatic travel
GISMETEO: Погода по г.Киев


Повернутися до  Туристам

Болгарія

Сьогоденні болгари являються спадкоємцями великої європейської цивілізації, релігійні та історичні корені якої виходять із химерного переплетення фракійської, римської, візантійської, балканської, османської та слов’янської культур. Найдревніші сліди людини було знайдено в печерах Деветак та Бачо Кіро, неподалік від Дряновського монастиря, який сьогодні є місцем поклоніння та відвідин багатьох туристів.

Першими сучасну Болгарію населяли племена фракійців, які здебільшого були землеробами та пастухами, однак займались й іншими ремеслами. Про високий розвиток ювелірної справи свідчать численні археологічні знахідки на території Болгарії. У ІІІ тис. до н.е. в Болгарію вторглись племена кельтів, які протримали свою владу тут більше, як півстоліття. За войовничими кельтами на арені з’явились війська римлян, після чого Болгарія була поділена на дві римські провінції: Мізія та Фракія. Вже тоді вони увійшли в економічну та культурну сферу впливу Римської Імперії, що позитивно позначилось на розвитку Болгарії. Після злетів і падінь, численних нападів зовнішніх ворогів Болгарія все-таки стала на власний шлях, і сьогодні є однією з найпривабливіших країн, не лише завдяки хорошим природним умовам, сонячному морському узбережжю та величним схилам вічнозелених гір, але й завдяки багатовіковій історії, що залишила по собі пам’ятники архітектури, культурну спадщину, тисячолітні знахідки археологів.

Унікальний клімат, сусідство моря та гір, велика кількість мінеральних джерел та лікувальних грязей роблять Болгарію раєм для туристів на на всі пори року. Найкраще місце для проведення відпустки, де кожен зможе знайти те, що шукає. Різноманітні пейзажі, нескінченні піски уздовжЧорноморського узбережжя, гірські ущелини, бурхливі ріки та тихі голубі озера, шум водоспадів та плескіт морських хвиль, кришталево-чиста вода мінеральних джерел. Болгарія славиться своїм гарячим літом, п’янким ароматом "Долини троянд", омитими сонячним дощем, виноградниками. А завдяки засніженим горам і безкраїм хвойним лісам, Болгарія отримала визнання "країни зимових чудес".

Болгарія славиться своїми виробами з шкіри, трояндовою олією, килимами, прикрасами і різьбленням по дереву, кухонним посудом, барвистими вишивками, яскраво розфарбованою керамікою ікоштовностями ручної роботи. Щодо болгарської кухні, то гостям цієї країни слід обов’язково покуштувати національні страви (гострі, переважають овочі, приготовані на легкому вогні, подаються у глиняному посуді) та болгарське вино почали його готувати ще фракійці, що поклонялися богу вина – Севаціосу. Зараз найвідоміші винні погреби знаходяться в Софії, Варні, Помор’ї, Плевені, Лясковіце. Вина "Melnik" цінуються у всьому світі, як і болгарський коньяк.

Велике скупчення архітектурних пам’яток, монастирів, церков, картинних галерей, музеїв; проведення щорічних фестивалів, самобутні традиції та гостинність жителів роблять Болгарію цікавою та привабливою для відвідувачів. Протягом останніх двох років туризм в Болгарії займає провідну галузь економіки. Якщо Ви хочете насолодитись всією красою краю, де літо сухе та довге, а зима білосніжна і чарівна; побути на самоті чи з коханими, в сімейному колі або друзів, розраховуєте на економ- або VIP відпочинок – в Болгарії Ви знайдете цю гармонію для себе!