travel-sim akkord
adriatic travel
GISMETEO: Погода по г.Киев


Повернутися до  Туристам

Австрія

Перед від`їздом в аеропорт:

Просимо Вас перевірити наявність наступних документів: закордонних паспортів тих, що всіх вилітають, авіаквитків, ваучерів, довідки з банку на вивіз валюти, якщо вивозиться понад 3000 Євро на людину, водійських прав, якщо планується брати автомобіль на прокат, довіреність від другого батька - для дітей тих, що вилітають з одним батьком, або від обох, якщо він їде з супроводжуючим і оригінал свідоцтва про народження.

Переліт

В аеропорт необхідно прибути за 3 години до вказаного в квитку часу.

Митні правила

Предмети особистого користування, необхідні під час подорожі, можуть бути ввезені безмитно. Особи, що досягли 17-річного віку, можуть безмитно ввезти для особистого споживання 200 шт. сигарет (або 50 сигар, або 250г тютюну). Обличчя старше 17 років можуть безмитно 2 л вина або фруктової наливки, або настоянки з вмістом в них етилового спирту не більше 22 %, або будь-яке їх поєднання, але не більше 2 л, а також 1 літра спиртного, вміст етилового спирту в якому не перевищує 22%, або 3 л пива і додатково 1 л інших спиртних напоїв. Інші товари, окрім вищеназваних, можуть ввозитися на загальну суму 175 євро на людину. Якщо ж ці товари ввозяться не літаком, а через загальний кордон з Угорщиною, Словенією, Словаччиною і Чеською Республікою, то максимальна сума знижується до 100 євро. Докладнішу інформацію по митних правилах можна отримати в Митному управлінні м. Відня по тіл.: (43-1)-795-90-0.

Розміщення в готелі

Туристи самостійно заселяються в готель, надавши ваучер і паспорт. Розміщення, як правило, починається після 14:00 годин. Звільнення номерів здійснюється до 11:00. У разі ранішнього приїзду або пізнього відправлення можна залишити речі на рецепції або за додаткову плату продовжити броню номера. Якщо Ви не встигаєте на сніданок при від`їзді з готелю, то його можна отримати «сухим пайком», попередивши про це адміністрацію заздалегідь.

Таксі і оренда автомобіля

У великих містах у таксі офіційно встановлені лічильники (таксометри). При зміні цін до основної плати за проїзд додається надбавка. У Відні за перевіз багажу стягується додаткова плата. У невеликих містах встановлені тверді розцінки за користування таксі і вартість залежить від відстані поїздки. При поїздках за межі таких міст слід заздалегідь домовитися про ціну. При поїздці з Відня в аеропорт Швехат до вартості проїзду додаються близько 10 євро за повернення машини назад у Відень. У будь-якому Аеропорту, на крупних вокзалах і в спеціальних прокатних фірмах на деяких курортах можна оформити оренду автомобіля. Основна умова – наявність міжнародних водійських прав і кредитної карти.

Гроші

Державною валютою, як і в країнах Європейського Союзу, з 2002 року стає євро. Національна валюта і валюта іноземних держав може ввозиться до Австрії і вивозитися з країни без обмежень. Як правило, в готелях, ресторанах і магазинах Австрії можна розплачуватися за допомогою кредитної картки. Проте рекомендується заздалегідь з`ясувати, чи приймуть Вашу кредитну картку.

Час

Австрія відноситься до середньоєвропейського часового поясу.

Мова

Німецька, майже всі говорять на англійському.

Електрика

Використовувана напруга – 220 В. Потребує перехідник за європейським стандартом.

Магазини

Залежно від спеціалізації магазина і регіональних умов час роботи підприємств торгівлі різний. Зазвичай магазини відкриті з 8.00 до 18.00, причому деякі з них можуть закриватися на обідню перерву на 1-2 години. По суботах магазини працюють з 8.00 до 12.00. У крупних містах і туристичних центрах до17.00. Повернення податку на додану вартість: Громадяни країн, що не входять в Європейське співтовариство, при покупці товарів в одному магазині на суму вище 100 євро, можуть повернути податок на додану вартість, якщо ці товари вивозяться в ті країни, які не є членами ЄС. Це – система TAX FREE (безподатковий продаж для туристів). Повернення податку проводиться в Аеропорту за наявності у Вас чека на придбані товари, який пред`являється разом з товаром при проходженні митного контролю в аеропорту вильоту. Чек з відміткою митника потрібно пред`явити в спеціальне віконце TAX REFUND.

 

Пошта і телефон

Поштові відділення зазвичай відкриті з понеділка по п`ятницю з 8.00 до 12.00 і з 14.00 до 18.00. Головні поштампи і поштові відділення вокзалів у великих містах працюють без перерви на обід, а також вночі, по вихідних і святкових днях. Всі австрійські населені пункти мають автоматичний телефонний зв`язок, що встановлюється прямим набором. З телефонів-автоматів, що працюють від монети або від телефонної кредитної картки, можна дзвонити як по Австрії, так і за межу